Czakry I Subtelne CiałoCzakra Muladhary (korzeń). Czakra Svadhisthana (sakralna). Czakra Manipura (splotu splotu słonecznego). Czakra Anahata (serca). Czakra Visuddhi (gardła). Czakra Ajna (trzeciej oczu). Czakra Sahasrara (korony).

Czakra Serca uosabia naszą zdolność do miłości do siebie Kiedy jesteśmy otwarci, aby kochać samych siebie i kochać innych, żyjemy w równowadze ze światem. Wyzwania lub blokady wewnątrz Czakry Serca wyrażą się w formie braku współczucia wobec siebie i / lub innych lub niezdolności do bezwarunkowej miłości do kogoś lub czegoś innego.

Czakra bazowa lub korzeń, Muludhara, związana jest z bezpieczeństwem, przeżyciem, a także z podstawową ludzką potencjalnością. Mówi się, że kundalini leży tutaj, gotowy do odetchnąć i doprowadzić człowieka do swojego najwyższego duchowego potencjału w koronie czakry. To centrum znajduje się w regionie między genitaliami i odbytem. Chociaż nie jest tu umieszczony żaden narząd endokrynologiczny, to uważa się, że jest on związany z wewnętrznymi gruczołami nadnerczy, nadnerczem, odpowiedzialnym za walkę i lot, kiedy przeżycie jest zagrożone. W tym regionie znajduje się mięśnie, które kontroluje wytrysk w aktach seksualnych. Obok komórki spermy i jajowatego rozciąga się równolegle, gdzie kod genetyczny jest zwinięty, a legendarny kundalini, gotowy wyrazić się jako w pełni rozwinięty człowiek.

Choć koncepcja czakr była dla mnie nowa (i nadal unika naukowego dowodu), istniała ona od tysięcy lat i po różnych kulturach. Badano i demonstrowano wielokrotnie w tradycjach ajurwedyjskich i yogicznych, a także poprzez chińskie pojęcia qi i meridianów i jest to coś, co udowodniłem "samemu sobie dzięki własnemu doświadczeniu oraz w moich chakrach uzdrawiających Moi pacjenci. Wpływ energii naszego ciała, siły życiowej, która przepływa przez nas, a moc pola kwantowego są rzeczami, z którymi nasze możliwości naukowe nie nadążają. Wierzę, że dotrzemy tam ostatecznie, ale do tego czasu możemy polegać tylko na naszym doświadczeniu i nauczaniu innych.

Czakry nie są widoczne dla ludzkiego oka, ponieważ są energią. Jednak szczególnie tutaj, na Zachodzie, można było zobaczyć ilustracje Czakr w postaci "yantras" lub symboli geometrycznych, które reprezentują każdą konkretną Czakrę. Oprócz ilustracji yantra, każda Czakra jest reprezentowana przez wiele innych szczegółów, od określonego koloru, Mantra Sound, Mudra Ręcznego, Ziemi Elementu, Kryształu, Olejków eterycznych i innych korelacji.

Komentarze